نرم افزار حسابداری شخصی هلو اندروید

محاسبه دقیق هزینه و درآمد در زندگی روزمره، برای هر انسانی حائز اهمیت میباشد. برای اثبات این موضوع همین بس که، نمیتوان هیچ شرکت و سازمانی را پیدا کرد که سیستم حسابداری نداشته باشد اما آیا مدیریت اموال فقط محدود به ارگان ها میشود؟ پاسخ قطعا منفی است و افراد عادی نیز به حساب کردن دخل و خرج شخصی خود نیاز دارند.

در ادامه اپلیکیشن “حسابداری شخصی هلو” را نقد و بررسی خواهیم کرد که به شما در محاسبه مخارج و درآمدهای روزانه یاری میرساند. با ما همراه باشید تا این برنامه اندرویدی را بیشتر معرفی کنیم.

رابط کاربری:

رنگ بندی زنده و هماهنگ برنامه فوق، بیشترین امتیاز این بخش را نصیب خود میکند که در کنار موارد دیگری مانند آیکن های زیبا و گویا، چیدمان صحیح عناصر، فونت خوانا و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی، میتوانیم شاهد یک محیط بدون نقص و جذاب باشیم. همچنین استفاده از انیمیشن های ملایم و استاندارد و طراحی صفحه کلید اختصاصی، ظاهر حرفه ای تری به این اپلیکیشن اندرویدی بخشیده است.

“حسابداری شخصی هلو” از سرعت بالایی برای انتقال بین بخش های مختلف بهره میبرد و استفاده از امکانات آن نیز به راحتی انجام میپذیرد. البته تعداد جابجایی ها از یک صفحه به صفحه دیگر، در بعضی قسمت ها زیاد بوده و سبب سردرگمی کاربر میشود. برای حل این مشکل بهتر بود از فهرست های آبشاری استفاده گردد.

AppReview با توجه به موارد ذکر شده، امتیاز ۴.۵ از ۵ را برای این بخش درنظر میگیرد.

کاربرد:

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم و از نام برنامه نیز پیداست، “حسابداری شخصی هلو” برای محاسبات کوچک و محدود به دخل و خرج های روزمره مناسب میباشد و نباید از آن انتظار زیادی داشت. حال باید دید، در همین حد چه قابلیت هایی را در اختیار کاربران قرار میدهد.

درهنگام ورود به این برنامه اندرویدی، چهار بخش اصلی آن را به صورت برگه بندی شده و در یک منوی افقی خواهیدی دید. حال باید شروع به وارد کردن اطلاعات مورد نیاز مانند هزینه ها و درآمدها کنید تا بتوانید گزارش های لازم را تهیه نمایید. گزینه دیگر این فهرست برای مدیریت چک ها میباشد که مسلما کاربرد خواهد داشت.

برای ثبت هر هزینه یا درآمد علاوه بر مبلغ، موارد دیگری از قبیل دسته بندی، حساب و تاریخ را نیز باید وارد کنید و همچنین امکان افزودن توضیحات موردنظر نیز وجود دارد. دسته بندی شامل گزینه های متعددی میشود که تقریبا همه امور روزمره را دربر میگرید اما بهتر بود امکان تایپ مورد دلخواه هم برای آن درنظر گرفته میشد. به هرحال هر موضوعی ممکن است باعث صرف هزینه یا کسب درآمد گردد.

در قسمت مدیریت چک ها که خود به دو بخش پرداختی و دریافتی تقسیم میشود، اطلاعات دیگری نیز برای وارد کردن وجود دارد. از آن جمله میتوانیم به نام دریافت کننده و صادرکننده و همچنین تاریخ صدور و دریافت چک اشاره کنیم. برای چک های دریافتی یک گزینه دیگر هم پیش بینی شده که با علامت زدن آن، مشخص میکنید به چه حسابی خوابانده شود. قابلیت جالب این قسمت، یادآوری موعد چک ها میباشد که امکان تنظیم دقیق روز و ساعت آن فراهم شده است.

“حسابداری شخصی هلو”، گزارش هایی به صورت روزانه، ماهیانه، بازه زمانی دلخواه، مقایسه بین هزینه و درآمد و گزارش چک ها و موجودی حساب ها را در قالب نمودار به شما ارائه میدهد و امکان تهیه خروجی به صورت یک فایل اکسل نیز به چشم میخورد. این قابلیت برای یک اپلیکیشن حسابداری کامل و ضروری بوده و هرچند در برنامه فوق به طور کامل پیاده سازی نشده است اما استفاده از آن سودمند خواهد بود.

در این اپلیکیشن اندرویدی، امکانات قابل توجهی برای ثبت وجوه انتقالی بین حساب های شما نیز گنجانده شده است. لازم به ذکر است به منظور تعریف حساب ها، هم از طریق منوی برنامه (با اشاره بر روی دکمه سخت افزاری منو) و هم درهنگام ثبت هزینه و درآمد میتوان اقدام نمود.

تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات و بازگردانی و حذف آن، تعیین بازه زمانی برای گزارش ها و تخصیص کلمه عبور برای ورود به برنامه با امکان بازیابی آن درصورت فراموشی، از دیگر امکانات “حسابداری شخصی هلو” میباشند که در قسمت تنظیمات قابل دسترسی هستند. همچنین مواردی مثل تنظیم منوی پیش فرض، بروزرسانی، صفحه کلید اختصاصی، روشن ماندن صفحه نمایش، تماس با تولیدکنندگان و راهنما در این قسمت قرار گرفته اند.

بد نیست درپایان اشاره ای به ویجت این برنامه نیز داشته باشیم که استفاده از آن خالی از لطف نیست. امتیاز AppReview به این بخش، ۵ از ۵ است.

اپلیکیشن فوق را میتوانید به صورت رایگان دریافت کنید و از امکانات مفید آن در جهت حساب و کتاب هزینه ها و درآمدها و حتی مدیریت چک های خود بهره ببرید. این موضوع دلیل قانع کننده ای برای AppReview میباشد تا امتیاز ۵ از ۵ را به این بخش اختصاص دهد.

در زیر برخی از خصوصیات نرم افزار حسابداری شخصی هلو آندروید را مطالعه می فرمایید :

 • ثبت هزینه ها و درآمدها
 • مدیریت چک های دریافتی و پرداختی
 • یادآوری سررسید چک ها
 • تهیه گزارش از هزینه ها و درآمدها
 • ثبت و مدیریت اقساط و وام
 • محافظت از نرم افزار با رمز عبور
 • امکان تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات وارد شده
 • قابلیت اختصاص رمز عبور به نرم افزار
 • امکان بازیابی رمز عبور از طریق پست الکترونیک
 • محیط کاربری ساده و جذاب
 • قابل نصب بروی اندروید نسخه ۲٫۳ و بالاتر
 • پرمخاطب ترین نرم افزار حسابداری شخصی اندروید در ایران

جهت اطلاعات بیشتر درباره نرم افزار حسابداری شخصی هلو و یا تهیه آن اینجا کلیک کنید .